«Обманював пенісом та гаманцем»: біатлонний світ обурений «золотом» росіянина на ЧС (фото)
Золота медаль у спринті на чемпіонаті світу в італійському Антхольці 28-річного росіянина Олександра Логінова, раніше спійманого на застосуванні допінгу, викликала обурення в біатлонному світі.
Нагадаємо, що Логінов за чистої стрільби на обох вогневих рубежах фінішував першим, випередивши французів Кантена Фійона Майє та Мартена Фуркада (українець Дмитро Підручний завершив гонку 10-м). Вперше за 23 роки серед призерів спринту на ЧС не виявилося норвежців (Тар'єй Бьо показав четвертий результат, Йоханнес Бьо — п'ятий).
Наступного дня після перемоги Логінова норвезьке видання Dagbladet опублікувало статтю під заголовком «Російський допінговий чемпіон світу. Він обманював пенісом та гаманцем». У тексті наводиться історія дискваліфікації Логінова за еритропоетин, коли спортсмен заявив, що випадково прийняв його для лікування простатиту.
«Було безглуздо, коли фінал Кубка світу у 2018 році проводився в допінговій Росії. І ось до чого це призвело — тепер маємо гнилого чемпіона.
Ця перемога Логінова виглядає як очевидна несправедливість. Але ми більше не дозволимо росіянам обманювати нас. Вони обдурять лише самі себе. Просто тому, що з ними змагатися більше ніхто не хоче", — йдеться у статті.
Відреагували на тріумф росіянина й зірки світового біатлону.
Олімпійський чемпіон та 10-разовий чемпіон світу Тар'єй Бьо (Норвегія): «Ми нічого не можемо вдіяти. Але він не вартий бути тут. Його дискваліфікували за застосування еритропоетину. Дуже складно бути четвертим у гонці, коли виграє людина, яку раніше карали за допінг. Мені здається, що це нечесно стосовно нас, адже ми боремося чесно.
Сьогодні я отримав олімпійську «бронзу» через обман росіян (через дискваліфікацію Євгена Устюгова в Сочі-2014. — Авт.), але й програв «бронзу» чемпіонату світу через те саме. Це жахливо, але ми не можемо просто викинути Логінова з підсумкового протоколу".
П'ятиразовий олімпійський чемпіон та 11-разовий чемпіон світу Мартен Фуркад (Франція; на фото з Олександром Логіновим): «Я був би щасливішим, якби сьогодні на нагородженні звучав французький гімн. Як я ставлюся до Логінова? Я до Логінова ніяк не ставлюся.
Я дуже багато говорив про нього у минулому. Та сьогодні не хочу. Логінов не став розмовляти з пресою після гонки, а я не говоритиму про нього. Але скажу на його захист — сьогодні йому нелегко було б розмовляти з пресою через скандал з Устюговим. Час для таких звинувачень IBU вибрав не вдалий".
Наймолодший в історії олімпійський чемпіон з біатлону Себастьян Самуельссон (Швеція): «Не вітатиму Логінова. Його тут взагалі не повинно бути. Дуже сумно, що ти можеш приймати еритропоетин, а потім повернутися після дискваліфікації та виграти чемпіонат світу. Це дуже жахливо для спорту.
У роздягальні під час перегонів було дуже багато грубих слів. Я навіть переказувати їх не буду. Тож багато хто не радий перемозі Логінова. Інші країни та спортсмени теж вважають, що не можна так повертатися та перемагати".
Кантен Фійон Майє, Олександр Логінов та Мартен Фуркад на п'єдесталі пошани за підсумками спринту в Антхольці
Самого Логінова на пресконференції запитали, чому біатлонна спільнота має йому зараз довіряти, і скільки разів на рік його тестують.
«Десь 12--16 разів. Я будь-якого спортсмена із задоволенням покличу до себе в гості, тим паче, що ми з дружиною переїхали до просторішої квартири. Готовий 365 днів жити з ними на сусідніх ліжках — на одному не готовий, бо дружина (колишня українська біатлоністка Марія Кручова. — Авт.) мене не зрозуміє», — відповів Олександр Логінов.
«Восени протягом півтора місяця я не міг серйозно тренуватися, у мене була проблема з ліктем та зі спиною. Останніми місяцями я вже міг виконувати навантаження в повному обсязі. Зараз я радий, що добре підготувався до цих стартів, і моя швидкість повертається.
У ході гонки я отримував інформацію, і дякую команді, яка допомогла вигризти медаль. Але якщо чесно, на останньому колі 85 відсотків часу я просто думав про дружину та про доньку, бо я вже хочу їх побачити, і, мабуть, через це мені вдалося перемогти" , — додав переможець спринту.
Нагадаємо, що Олександр Логінов був тимчасово усунений від змагань Союзом біатлоністів Росії (СБР) після отримання від IBU інформації про підозрілий результат допінг-проби, взятої у спортсмена у позазмагальний період 26 листопада 2013 року. У листопаді 2014-го IBU ухвалив рішення провести повторний аналіз підозрілих допінг-проб на основі нових методик. П'ять із цих проб дали позитивний результат, у тому числі проба Логінова, взята у листопаді 2013 року. Міжнародна спілка біатлоністів поінформувала СБР про виявлення в пробі спортсмена забороненого препарату — рекомбінантного еритропоетину.
У результаті Антидопінговий комітет ухвалив рішення дискваліфікувати відстороненого Олександра Логінова на два роки з моменту повторного аналізу проби, що дала позитивний результат. 10 липня 2015 року рішенням IBU росіянина було дискваліфіковано до 25 листопада 2016-го. Усі результати спортсмена, починаючи з моменту взяття проби у листопаді 2013 року, були визнані недійсними.
Після повернення до біатлону Логінов став триразовим чемпіоном Європи, завоював «бронзу» та «золото» світових першостей, а за підсумками минулого сезону посів друге місце в загальному заліку Кубка світу.
До речі, Олександр Логінов свого часу зіграв весілля у Тернополі, на батьківщині нареченої. У жовтні 2019-го у пари народилася донька.
Зазначимо, що, у неділю, 16 лютого, Олександр Логінов та його конкуренти знову з'ясовуватимуть стосунки на дистанції у гонці переслідування.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що поліція Австрії серед ночі навідалася до готелю збірної Росії у справі про допінг.
Фото Getty Images, Instagram
15040Читайте нас у Facebook