- 09:31 Українська медалістка Олімпійських ігор-2024 стала мамою
- 09:06 Безпілотники масовано атакували Крим: вибухи лунали в Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Алушті, Феодосії
- 08:42 Ізраїль атакував Іран і чекає на удар у відповідь
- 08:17 Овнам — енергія, Ракам — емоції, а Левам — творчість: гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку
- 00:07 Україна U21 прикро програла Данії на старті Євро-2025: відеоогляд матчу
- 12.06 22:27 Тест «Ресторанний етикет» від тренд-редакторки «ФАКТІВ» Ольги Сметанської
- 12.06 22:00 Незвичайний салат від кулінарки-гастроблогерки Марини Гармаш: смакує зі смаженою картоплею
- 12.06 21:30 Загадкова каблучка на пальці доньки Джолі та Пітта спровокувала чутки про можливі заручини
- 12.06 21:01 Найкращі овочі та фрукти від гіпертонії: обов’язково включіть їх до свого меню
- 12.06 20:45 «Квіткові натюрморти відновлюють нас, як сама природа», — колекціонерка фарфору Людмила Карпінська-Романюк
- 12.06 20:32 Рік рідні сподівались і чекали: на Вінниччині попрощалися з воїном, який прийняв останній бій на Донеччині
- 12.06 20:07 Кабачковий торт із зеленню: приготуйте за цим рецептом і не переживайте за свою талію
Можна залишитися на старості років без засобів до існування: названі ризики накопичувальної пенсійної системи

Введення в Україні накопичувальної пенсійної системи, при якій «друга пенсія» буде обкладатися податком, може привести до того, що люди при виході на пенсію виявляться взагалі без грошей. Про це у своєму Telegram-каналі пише ексміністр фінансів Ігор Уманський.
За словами економіста, за 35 років стажу з середньою зарплатою в Україні в 15 тисяч гривень до пенсійного віку накопичити вийде трохи понад 250 тисяч гривень. Накопичення за десятки років роботи можуть знецінитися до мізерної суми.
Немає гарантій і від того, що приватний пенсійний фонд раптом збанкрутує або просто зникне.
«Ви можете взагалі втратити свої накопичення, якщо ваш фонд раптово „лусне“. Ніяких гарантій на такий випадок не існує. У будь-якому випадку повернути вдасться далеко не все», — пише Уманський.
За його словами, у сухому залишку, все це більше схоже на перерозподіл потоків, а не на турботу про українців.
«Через деякий час ми можемо побачити не поодинокі протести ошуканих вкладників, а багатотисячні мітинги ошуканих накопичувачів. Солідарна система дійсно потребує реформування. Але краху можна уникнути не простим нагромадженням систем, а повноцінним запуском економіки. Накопичувальні пенсії потрібні Україні. Але очевидно, що вони повинні бути впроваджені іншим шляхом. Особливо з огляду на майбутнє погіршення демографічної ситуації», — зазначає експерт.
Нагадаємо, за задумом уряду, накопичувальна пенсійна система повинна існувати паралельно з діючою зараз солідарною системою. Мінсоцполітики нещодавно ще раз запевнило, що робота двох систем не вдарить по кишені ні громадян, ні роботодавців. Задум чиновників у тому, щоб відбирати частину коштів у Пенсійного фонду, і віддавати їх в управління приватним компаніям.
Раніше Уманський заявив, що зростання тарифів на комунальні послуги та подорожчання харчових продуктів призведе до інфляції в Україні, від якої у першу чергу постраждають пенсіонери.
10044Читайте нас у Facebook