Коли українцям краще відмовитися від субсидії та як оформити відмову
В Україні субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї країни соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг.
Якщо рівень доходів домогосподарства не дозволяє оплачувати комунальні послуги, то така сім'я має допомогу від держави. Витрати на комунальні платежі мають перевищувати 15% доходів.
Якщо субсидіант оформив субсидію на законних підставах, а потім у нього змінилися життєві обставини, то від допомоги необхідно відмовитися.
Читайте також: Субсидії по-новому: українцям роздадуть гроші на комуналку готівкою, але не всім, хто зможе отримувати до 600 грн на місяць
Це може бути у випадку коли субсидіант змінив місце роботи й у нього значно зросла зарплата.
Якщо сім'я придбала автомобіль, рік випуску якого менш як 5 років, або хтось з членів сім'ї зробив велику покупку на суму понад 50 тисяч гривень, то це теж є причиною відмовитися від допомоги. Інакше пізніше після перевірки соцорганів її потрібно буде повертати.
Причиною для відмови від субсидії може бути депозит у банку у сумі, що перевищує 100 тис. гривень. А також придбання валюти та банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
Читайте також: Субсидію на опалювальний сезон отримають не всі українці: названо важливу умову
Щоб оформити відмову від субсидії, потрібно написати заяву з відмовою, вказавши свої паспортні дані та ідентифікаційний код. У заяві необхідно зазначити причину відмови. Заяву необхідно віднести до органів соцзахисту або надіслати рекомендованим листом поштою.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, які документи необхідно надати до органів соцзахисту для оформлення житлової субсидії.
63763Читайте нас у Facebook