В Нідерландах опублікували записи перемовин Гіркіна і його поплічників в день аварії МН17
Журналісти в Нідерландах опублікували нові записи переговорів бойовиків перед і після збиття «Боїнга» рейсу МН17 в небі над Донбасом влітку 2014 року, які підтверджують як російське походження ЗРК, так і ступінь впливу ФСБ на незаконні збройні формування. Про це пише УНН з посиланням на голландські Nieuwsuur і NOS.
На записах, опублікованих нідерландською телерадіокомпанією NOS, фігурують ключові підозрювані в цій справі: відставні і чинні російські військові Сергій Дубинський («Похмурий»), Ігор Гіркін («Стрельцов»), Олег Пулатов («Гюрза»), а також українець Леонід Харченко («Кріт»).
За даними журналістів, записи були зроблені Службою безпеки України. З них 12 бесід вже були опубліковані Спільною слідчою групою (ССГ), яка проводить кримінальне розслідування трагедії.
«Це тисячі розмов є частиною розслідування, — повідомляє Nieuwsuur. — Бесіди підтверджують зроблений раніше ССГ та Радою з безпеки Нідерландів висновок, що рейс MH17 був збитий з комплексу «Бук».
Мова про переговори, проведених Сергієм «Похмурим» Дубинським в липні і серпні 2014 року, який тоді був заступником так званого міністра оборони «ДНР» Ігоря Стрєлкова-Гіркіна.
У розмові, що відбувалося 17 липня, тобто в день катастрофи, Дубинський повідомляє, що встановив прямий контакт з Москвою. За його словами, Гіркін також говорив з Москвою «на вищому рівні». У той же день Дубинський багато говорив про ракету «Бук», яка і збила MH17.
Менш ніж через півгодини після катастрофи Дубинський дізнається від своїх спільників, що вони збили український винищувач. Потім Дубинському потрібно майже дві години, щоб виявити, що в цей час було збито Boeing. Коли він вимагає роз'яснень, його підлеглі змінюють свою історію. Вони повторюють, що збили винищувач противника, але тільки після того, як він нібито збив Boeing.
У той же час, за даними Голландського комітету безпеки, поряд з рейсом MH17 не було інших літаків. Той факт, що Дубинський і його співучасники могли не знати, навіщо випустили ракету, не має значення для звинувачення, — йдеться в публікації.
Нагадаємо, що у вересні 2016 року JIT оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК «Бук». Ракетна установка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді, що дислокується в Курську. У лютому 2021 року в Нідерландах заявили про те, що не притягатимуть України до відповідальності за незакрите повітряний простір. Перед судом заочно постали четверо обвинувачених — троє росіян і один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, екс-міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред'явлені звинувачення в транспортуванні ЗРК «Бук», яким був збитий малайзійський «Боїнг».
Американський адвокат Джеррі Скіннер, який представляє інтереси родичів загиблих пасажирів збитого «Боїнга» вважає, що Росія готувалася до ураження саме пасажирського літака.
2084Читайте нас у Facebook