Український титан потрапив до рук російського ВПК? Експерт про підозрілі зв’язки покупця ОГХК та як це може наблизити мирні переговори
Російський бізнес в Україні маскується, але не йде. Державна «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) була приватизована 9 жовтня за 3,9 млрд грн. Однак здавалося б успішна угода може обернутися черговим скандалом, і привести під контроль військово-промислового комплексу рф стратегічну галузь економіки України.
Про таку можливість попереджає президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар. Він звертає увагу на покупця ОГХК — ТОВ «Цемін Україна», що володіє мобільним оператором «Vodafone Україна» і входить до групи компаній NEQSOL Holding з Азербайджану.
За словами експерта, покупцем є Насир Гасанов — «смотрящий» за закордонною власністю Азербайджану, який працює в тандемі з Бейляром Еюбовим, начальником президентської охорони.
«Така собі азербайджанська версія силогархії — альянсу силовика й олігарха. Показово, що коли відходив у засвіти Гейдар Алієв, батько нинішнього некоронованого монарха Азербайджану, то в ніч з 1 на 2 серпня 2003 року в палаті, окрім сина Ільхама, були присутні голова президентської адміністрації Раміз Мехтієв і начальник особистої охорони президента „ад'ютант його високоповажності“ Бейляр Еюбов, який ухвалив консенсусне рішення про призначення прем'єром Алієва-молодшого», — пише експерт про тіньових власників ОГХК.
Як підкреслює Михайло Гончар, Азербайджан сьогодні це потенційно недружня для України країна, що навіть не особливо приховується на офіційному рівні. Так, серед зовнішніх пріоритетів Азербайджану сьогодні — ЄАЕС (Євразійський економічний союз, куди входять рф, білорусь, Вірменія, Казахстан і Киргизія), БРІКС (міждержавна організація 9 країн, серед яких рф і Китай) і ШОС (Шанхайська організація співробітництва з тими самими рф, Китаєм, білоруссю та Іраном).
«17 лютого в Мюнхені за зверненням протилежної сторони відбулася зустріч Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва з Президентом України Володимиром Зеленським». За зверненням «протилежної сторони». Ось так іменують Україну в Баку, тоді як Росія, за словами Алієва, «союзник, друг, близький партнер», — наводить приклад офіційної риторики щодо України з боку Азербайджану Михайло Гончар.
На думку експерта, купівлю ОГХК азербайджанська сторона де-факто здійснила в інтересах «Корпорації ВСМВО-АВІСМА» (Верхньосалдинське Металургійне Виробниче Об'єднання — АВІаційні Спеціальні Матеріали). Остання виробляє 90% російського титану і є частиною держкорпорації «Ростех», що виробляє зброю, якою рф атакує Україну.
Ба більше, експерт попереджає, що ця угода може стати тільки початком у низці наступних в інтересах рф, наприклад, з «азербайджанським» газом, під виглядом якого на ринок надходитиме російський.
«Якщо угода з „азербайджанським“ газом пройде, це означає, що п'ята колона схилила Банкову виконати певні передумови з кремля для того чи іншого формату переговорного процесу. Поки що можна констатувати, що кремль активізував свої „активи“ в Європі та Азії — Орбана по нафті, Фіцо по газу, Алієва по титану і газу», — пише про можливий вплив цієї угоди на початок переговорів про мир Михайло Гончар.
Також «ФАКТИ» повідомляли, які ще умови можуть підштовхнути рф до початку переговорів про мир.
21990Читайте нас у Facebook