- 05:00 Принц Вільям святкує: майбутньому королю виповнилося 43 роки
- 04:04 Після ударів Ізраїлю по Ірану: що говорила Баба Ванга про початок Третьої світової війни
- 03:20 «Вау, русалка!»: дружина внука Алли Пугачової показала фігуру у бікіні
- 03:01 Зобов’язаний знати кожен власник кота: названо 6 основних правил котячого етикету
- 00:06 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 21.06 22:27 Ефект Дідро: розуміння цього явища допоможе уникнути зайвих витрат
- 21.06 22:01 Спаржа з часником і пармезаном: королівські ласощі, які готуються дуже просто і швидко
- 21.06 21:31 Не дозволяла солодке: Дженніфер Еністон поділилась трьома важливими життєвими уроками від мами
- 21.06 21:02 Призводить до перевтоми: несподівані побічні ефекти надмірного вживання кави
- 21.06 20:35 Осиротів півторарічний син: захисник з Хмельниччини не пережив важке поранення, яке отримав у бою
- 21.06 20:07 Салат з ананасом на грилі та лохиною: справжня смакова бомба
- 21.06 19:43 Київ під загрозою окупації з білорусі? Експерт оцінив небезпеку та що потрібно росіянам для успішної атаки столиці
Чому високий тиск не завжди є причиною головного болю: лікар дав несподівану відповідь

Скільки разів кожен з нас чув від своїх близьких, знайомих, сусіда або й батьків фразу :"Щось голова розболілась, треба піти виміряти тиск". Точно не один і не два. А якщо раптом він підвищений, далі йде в хід артилерія з найрізноманітніших ліків, починаючи від загального улюбленця «каптопресу», закінчуючи більш екзотичними засобами й навіть гомеопатією. Але ліки від тиску далеко не завжди приносять полегшення. Ба більше, іноді після них стає зовсім зле — якщо їх прийняти добрячу дозу, наголошує невролог Анатолій Німчук, який раніше пояснив, чому може «хрустіти» в шиї та пальцях.
«Авторитетна організація з вивчення головного болю Міжнародне товариство головного болю (IHS), членом якої я є, розробила та поширила Класифікацію головного та лицевого болю, яка рекомендована як керівництво до дії лікарям у всьому світі. Так ось, серед більш ніж 200 підтипів головного болю, десь ближче до кінця міститься пункт 10.3.1 „Головний біль, що пов'язаний з артеріальною гіпертензією“. Щоб встановити цей вид болю, артеріальний тиск має бути не менше 180/120, виникнути раптово й саме одночасно з болем. І ніколи тиск 160, а тим паче „аж 130“ не викликає головний біль. Навіть більше, у моїй практиці багато випадків, коли тиск був більше ніж 180, а пацієнта головний біль ані трішечки не турбував. Тобто головний біль та підвищений артеріальний тиск- це зовсім різні захворювання, відповідно лікування тиску навряд чи зменшить головний біль (хіба що ефект плацебо)».
Якщо тиск підвищений, то ліки від нього хоча б не зашкодять, а якщо це 130, то користі від них не буде, бо тиск може занадто знизитись і ви можете знепритомніти або відчути значну слабкість, додає лікар.
«Так чому ж тоді болить голова? У одного це банальний головний біль напруження, у другого мігрень, третього невралгія трійчастого нерва. Існує багато типів і причин головного болю й без ретельного огляду у невролога встановити це неможливо, а відповідно й призначити дієве лікування».
Раніше були названі переваги низьковуглеводних та кетогенних дієт для здоров’я.
783Читайте нас у Facebook