Стало відомо про три види озброєнь, які потребують Ізраїль та Україна від США
Україна та Ізраїль ведуть різні види воєн, але деякі системи озброєнь можуть незабаром стати дефіцитними, якщо бойові дії триватимуть місяцями. Своєю обіцянкою в прайм-тайм надіслати більше зброї як Україні, так і Ізраїлю, президент Байден намагався дати зрозуміти, що Сполучені Штати не надають пріоритету одній війні над іншою. Про це пише The New York Times.
Але днями представник Міністерства оборони заявив, що десятки тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, обіцяних Україні, будуть перенаправлені до Ізраїлю. Ці снаряди є прикладом американського озброєння, яке, за словами офіційних осіб та експертів, необхідне в обох війнах, що може призвести до того, що США не встигнуть задовольнити попит. Це буде особливо актуально, якщо очікуваний наземний наступ Ізраїлю в Газі у відповідь на атаки ХАМАС затягнеться на місяці.
«Ви, ймовірно, побачите постійний потік зброї, що продовжуватиме надходити до Ізраїлю», — заявила минулого тижня Сабріна Сінгх, заступник речника Пентагону.
Деякі з цих поставок можуть включати ті ж типи артилерії і бомб, на які Україна покладалася у своїй війні, захищаючи свою територію від росії.
За словами нинішніх і колишніх посадовців національної безпеки та Конгресу США, Україна та Ізраїль ведуть війни різних типів і мають різні можливості та потреби.
В останні місяці контрнаступ України зіткнувся з жорстким опором російських мін, окопів та інших оборонних споруд, а артилерійська кампанія перетворилася на війну на виснаження. Ізраїль готується розпочати зовсім інший вид сухопутної війни — міські бої в густонаселеному секторі Газа, який піддається ізраїльським авіаударам після атак ХАМАС 7 жовтня.
«Те, що ми збираємося надати Ізраїлю, дуже мало збігається з тим, що ми надаємо Україні», — заявив Майкл Морелл, колишній заступник директора Центрального розвідувального управління США.
Україна може отримати близько 61 мільярда доларів нової військової допомоги, що становить більше половини надзвичайного пакету допомоги на суму 105 мільярдів доларів, який Джо Байден хоче, щоб Конгрес схвалив. Ізраїль, чия армія набагато краще оснащена, ніж українська, отримає близько 14 мільярдів доларів на свою протиповітряну і протиракетну оборону в рамках пропозиції, яку оголосив Білий дім.
«Проте, зважаючи на те, що світові запаси 155-міліметрових снарядів та інших систем озброєнь вже зменшуються, а виробники намагаються задовольнити попит, доведеться йти на компроміси у забезпеченні обох воєн, чим довше вони триватимуть», — пише в своєму аналізі Марк Ф. Кансіан, колишній стратег Білого дому з питань озброєнь, який зараз є старшим радником Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.
Артилерійські боєприпаси — це одне із трьох озброєнь, яке потребує як Україна, так і Ізраїль. Можливо, більше, ніж будь-яка інша зброя, 155-міліметрові снаряди стандарту НАТО будуть користуватися високим попитом, оскільки і Ізраїль, і Україна використовують їх для ураження цілей в радіусі декількох десятків кілометрів.
Сполучені Штати відправили Україні понад два мільйони 155-міліметрових снарядів, а Європа доставила ще сотні тисяч після вторгнення росії в лютому 2022 року. Але західні військові запаси зараз наближаються до «дна бочки», як нещодавно заявив високопосадовець НАТО адмірал Роб Бауер з Нідерландів. У січні Пентагон повідомив, що скористається американським арсеналом в Ізраїлі і відправить сотні тисяч 155-міліметрових снарядів в Україну. Цей склад знаходиться в Ізраїлі, найближчому американському союзнику на Близькому Сході, що дозволяє швидко постачати зброю в регіон у разі потреби.
Після нападу ХАМАС перша партія зброї, яку Сполучені Штати відправили Ізраїлю, включала близько 1000 «розумних бомб» малого діаметру, які використовують навігаційну систему GPS для відстеження і нанесення ударів по цілях. Офіційні особи заявили, що Ізраїль вимагає від США більшої кількості бомб, які запускаються з літаків. Україні також було обіцяно наземну версію, яка, як очікується, буде доставлена цієї осені. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, з 2010 року Ізраїль купив у США понад 8500 бомб малого діаметру. Окремо, за словами експертів, Пентагон закупив понад 34 000 таких бомб з 2018 року, що, за словами генерала ВПС США в 2021 році, є достатнім запасом.
Це означає, що Україні та Ізраїлю не доведеться конкурувати за ці бомби.
«Наразі США можуть задовольнити потреби як Ізраїлю, так і України», — сказав Бредлі Боумен, колишній офіцер армії США і старший військовий експерт Фонду захисту демократій у Вашингтоні.
Ізраїль і Україна, як правило, покладаються на дуже різні системи захисту від повітряних ударів. Ізраїльська система «Залізний купол» є основою протиповітряної оборони Ізраїлю. Українська протиповітряна оборона, що постачається із Заходу, складається в основному з систем, що поставляються Сполученими Штатами, включаючи систему Patriot, а також Німеччиною і Норвегією.
Як пише видання, обидві країни мають ракети «Стінгер» які Україна використовувала для збиття контрольованих росією безпілотників і для інших атак з неба. Ці ракети можуть особливо знадобитися Ізраїлю в разі наземного вторгнення і можуть бути ідеальними для міських боїв в секторі Газа. Легкі портативні «Стінгери» запускаються з плечового пускового пристрою. «Стінгери» набагато дешевші за ракети «Патріот», що робить їх більш рентабельними у використанні для збивання безпілотників і недорогих артилерійських ракет ХАМАС. Але запаси вкрай обмежені, і їх виробляється дуже мало.
Нагадаємо, раніше «ФАКТИ» публікували думку російського опозиціонера Альфреда Коха: «Якісь таємні печатки зірвано і потрібні рішення буде ухвалено. І це безпосередньо торкнеться України».
383Читайте нас у Facebook