Чим більший дисбаланс у війні на користь росії, тим важче буде посадити путіна за стіл переговорів, — ЗМІ
Хоча президент Франції Макрон вважає, що путін не хоче миру в Україні, у Німеччині набирають обертів дебати про мир. І навіть йдуть розмови про введення німецьких миротворчих військ.
Поки Захід дискутує, путін готується до ще більш тривалої війни. Раніше метою кремля було фактично не допустити війну до Москви. Адже російська столиця є домом для владної еліти, яка має гроші та вплив. Якби росія призвала синів цих сімей на військову службу, це було б ризиковано для путіна. Той факт, що господар кремля зараз також здійснює примусовий призов в російській столиці, є ознакою того, наскільки напруженою є кадрова ситуація в російській армії.
У російського президента повільно закінчується гарматне м'ясо після багатьох місяців війни, в якій, за даними НАТО, щодня отримують поранення або гинуть понад 1 000 російських солдатів. Нальоти на московські клуби — це лише одне із свідчень того, що російське керівництво не очікує швидкого завершення війни.
Але поки кремль готується до ще більш тривалого конфлікту в Україні, західні країни обговорюють питання припинення вогню і можливе введення миротворчих сил. путін вкотре не приховує, що наразі він не хоче миру, пише t-online.
Дебати про можливі гарантії безпеки для України не є чимось новим. Вже давно точаться дискусії про можливе членство в НАТО або миротворчі війська, які могли б забезпечити мир після можливих успішних переговорів між Києвом і москвою. Очевидно одне: з точки зору України і Заходу, мирна угода в Україні в будь-якому випадку має означати, що росія не зможе знову напасти через кілька років з метою захоплення нових українських територій.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок не виключила міжнародної присутності для забезпечення припинення вогню на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі. Коли її запитали про можливу роль ФРН, вона сказала, що Німеччина, звичайно, «зробить все можливе для підтримки миру в майбутньому».
Ця заява особливо цікава, оскільки канцлер Олаф Шольц виключив присутність німецьких солдатів в Україні. «Скажу прямо: як канцлер Німеччини, я не відправлятиму жодного солдата Бундесверу в Україну, — заявив він у відеозверненні у лютому 2024 року. — Наші солдати можуть бути впевненими у цьому. І ви можете бути впевненими». Днями у Бундестазі він також різко заперечив своєму міністру закордонних справ, заявивши, що зараз «абсолютно недоречно» розмірковувати про те, що саме станеться після закінчення війни.
У будь-якому випадку, своєю ініціативою Бербок переслідує подвійну стратегію: з одного боку, вона стурбована стратегічною невизначеністю. путіну не завжди слід прямо говорити, які варіанти є на столі, а які ні. З іншого боку, європейці повинні бути ментально готові до того, що їм також доведеться відігравати роль у миротворчій місії в майбутньому, йдеться у статті. Однак сумнівно, що ця стратегія спрацює.
Головна проблема цих дебатів полягає в тому, що вони нікуди не приведуть, доки провідні європейські держави не зможуть домовитися про курс. А поки це ні до чого не призводить, суперечки про це забирають енергію. Крім того, дебати про можливу участь німецьких солдатів у миротворчій місії в Україні наводять на думку, що переговори і припинення вогню є в межах досяжності. Але це зовсім не так. Скоріше, нинішня суперечка стосується четвертого кроку перед першим.
З одного боку, пише видання, кремль вже реагує на міжнародні дискусії і вимоги мирних переговорів, тому що тиск на путіна, природно, зростає з кожною країною, яка вступає в діалог в якості посередника. Але це не є вирішальним, тому що в більшості випадків такі країни, як Китай або, можливо, Індія, можуть чинити ефективний тиск на росію — але ні Пекін, ні Делі не тиснуть на російського президента щодо миру в Україні.
Це ще одна причина, чому путін намагається максимізувати російські здобутки у війні до того часу, поки Дональд Трамп не складе присягу президента США в січні. Але навіть тоді росія, ймовірно, буде тягнути час, і путін може відкладати можливі переговори. Адже російське керівництво ще не знає, чого очікувати від Трампа. Нинішня ситуація також складна для росії, економіка слабшає, інфляція зростає, і путіну доводиться мобілізувати все більше і більше росіян на війну. Однак росія все ще має більші резерви, ніж Україна, частково тому, що кремль зараз вербує солдатів з таких країн, як Північна Корея, і отримує зброю та боєприпаси від інших диктаторських режимів. І це головна проблема.
«Чим більший дисбаланс у війні між захисниками і загарбниками на користь росії, тим важче буде посадити путіна за стіл переговорів. Німецькі миротворчі війська або миротворці з інших країн могли б сприяти встановленню стійкого миру, оскільки путін, сподіваємося, не дозволить їм стріляти в себе. Але за такого сценарію Україні все одно доведеться існувати в її нинішньому вигляді — а з огляду на нинішню військову ситуацію, це аж ніяк не є певним», — констатує автор публікації.
Раніше «ФАКТИ» публікували інтерв’ю з генералом Віктором Муженко: «Наразі російська армія диктує нам умови, але не вважаю, що вже настав час констатувати факт, що Україна програє».
179Читайте нас у Facebook